To ensure you get the best experience on our website, we use cookies and integrate with Google Analytics. These tools help us understand how visitors interact with our site so we can continually improve our content and offerings. By continuing to browse Muay Thai Records, you agree to our use of cookies and data collection via Google Analytics. You can read Google's privacy policy here.

Thai Fight

About

Thai Fight was an event produced by Thai Fight that took place on Saturday, 25th October 2014 at Thai Fight Arena: Beat Active, Thailand

Event Information

  • Name: Thai Fight
  • Date:
    25th October 2014
  • Organiser:
    Thai Fight
  • Venue:
    Thai Fight Arena: Beat Active
  • Location:

Event Poster

Thai Fight poster

Results

Ben Hodge
Alka Matewa WIN Decision
Alka Matewa defeated Ben Hodge by decision.
Buakaw Banchamek defeated Rustem Zaripov by knockout in round 2.
Saenchai PK Saenchai defeated Abdou Haddad by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Alejandro Amicucci by knockout in round 1.
Saenchai PK Saenchai defeated Amir Naseri by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Batjargal Sundui by knockout in round 1.
Saenchai PK Saenchai defeated Cem Deniz by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Cristian Pastore by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Henrique Muller by knockout in round 3.
Saenchai PK Saenchai defeated Jamal Madani by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Javad Bigdeli by knockout.
Saenchai PK Saenchai defeated José Neto by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Julio Lobo by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Maksim Manafov by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Morgan Adrar by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Nikita Surovezhkin by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Ramin Moazzami by knockout in round 1.
Youssef Boughanem defeated Peemai Jitmuangnon by decision.
Youssef Boughanem defeated Anthony Kane by decision.
Youssef Boughanem defeated Rungrawee Sitsongpeenong by decision.
Youssef Boughanem defeated Matheus Pereira by knockout in round 3.
Fabio Pinca WIN Decision
Rafi Zouheir
Fabio Pinca defeated Rafi Zouheir by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Samy Sana by decision.
Pakorn PK Saenchai defeated Noe Monteiro by knockout in round 1.
Panpayak Jitmuangnon defeated Ehsan Khorshidvand by decision.
Panpayak Jitmuangnon defeated Davisson Paixao by decision.
Yodsanklai Fairtex defeated Kazbek Zubarov by technical knockout in round 1.
Yodsanklai Fairtex defeated Mohammed El-Mir by knockout in round 1.
Yodsanklai Fairtex defeated Keo Rumchong by knockout.
Yodsanklai Fairtex defeated Expedito Valin by knockout.
Yodsanklai Fairtex defeated Alex Oller by technical knockout in round 1.
Yodsanklai Fairtex defeated Diogo Calado by decision.
Rafi Bohic defeated Kong Lukjaoporongtom by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Naimjon Tuhtaboyev by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Jean Carlos Pereira by knockout in round 1.
Chanajon PK Saenchai defeated Erhan Gungor by knockout in round 1.
Chanajon PK Saenchai defeated Bers Amirov by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Patryk Beszta by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Chanajon PK Saenchai by knockout in round 2.
Chanajon PK Saenchai defeated Charlie Guest by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Timur Djabbarov by knockout in round 2.
Chanajon PK Saenchai defeated Reza Ahmadnezhad by knockout in round 1.
Chanajon PK Saenchai defeated Thiago Teixeira by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Gligor Stojanov by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Islam Murtazaev by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Philipp Engeroff by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Nabil Lettat by technical knockout in round 3.
Chanajon PK Saenchai defeated Nayanesh Ayman by decision.
Chanajon PK Saenchai defeated Anes Lakhmari by knockout in round 1.
Chanajon PK Saenchai defeated Pite Hwte by knockout in round 2.
Antoine Pinto WIN Decision
Warren Tu
Antoine Pinto defeated Warren Tu by decision.
Antoine Pinto defeated Michael Corley by decision.
Antoine Pinto defeated Eddie Vendetta by decision.
Antoine Pinto defeated Sen Buntheng by decision.
Antoine Pinto defeated Malik Watson by knockout in round 1.
Antoine Pinto defeated Bruce Macfie by knockout in round 3.
Antoine Pinto defeated Alan Ryan by technical knockout in round 2.
Antoine Pinto defeated Sharos Huyer by decision.
Victor Pinto WIN Decision
Ncedo Gomba
Victor Pinto defeated Ncedo Gomba by decision.
Victor Pinto
Andrew Doyle WIN Decision
Andrew Doyle defeated Victor Pinto by decision.
Victor Pinto WIN Decision
Ramin Mozami
Victor Pinto defeated Ramin Mozami by decision.
Victor Pinto defeated Yuba Amri by knockout in round 2.
Victor Pinto defeated Thongdam Chandysoth by decision.
Victor Pinto WIN Decision
Amir Naseri
Victor Pinto defeated Amir Naseri by decision.
Victor Pinto defeated Nong-O Laos Vison by decision.
Victor Pinto defeated Cody Moberly by technical knockout in round 1.
Victor Pinto defeated Alexis Barateau by decision.
Kongsak Sitboonmee defeated Arthur Sorsor by knockout in round 2.
Kongsak Sitboonmee defeated Sif El Islam Djebaili by knockout.
Saiyok Pumpanmuang defeated Mickaël Piscitello by technical knockout in round 2.
Saiyok Pumpanmuang defeated Uzair Ismoiljonov by technical knockout in round 1.
Saiyok Pumpanmuang defeated Fabio Reis by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Elysee Kocheise by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Millad Farzad by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Gligor Stojanov by knockout in round 2.
Thoeun Theara defeated Saiyok Pumpanmuang by technical knockout in round 1.
Saiyok Pumpanmuang defeated Martin Meoni by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Saiyok Pumpanmuang by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Alka Matewa by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Omer Yilmaz by knockout in round 1.
Saiyok Pumpanmuang defeated Alireza Amirzadeh by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Samuel Andoche by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Luiz Alves by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Fahsai Changmuaythaigym by knockout in round 2.
Saiyok Pumpanmuang defeated Atin Gaur by knockout in round 1.
Saiyok Pumpanmuang defeated Thun Rithy by knockout in round 2.
Saiyok Pumpanmuang defeated Mostafa Ashouri by technical knockout in round 1.
Saiyok Pumpanmuang defeated Piotr Lagodzki by knockout in round 2.
Saiyok Pumpanmuang defeated Alex Bublea by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Mathew Richardson by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Rémy Vectol by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Akram Tamimount by knockout in round 2.
Saiyok Pumpanmuang defeated Kristian Malocaj by decision.
Saiyok Pumpanmuang defeated Luke Bar by technical knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Rungrawee Sitsongpeenong by decision.
Kem Sitsongpeenong defeated Mickaël Cornubet by technical knockout in round 1.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Dimitri Masson by technical knockout in round 3.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Ari Savolainen by knockout in round 2.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Andi Uustalu by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Ly Rithy by knockout in round 1.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated James Benal by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Ayob Saki by decision.
Vasil Sorokin defeated Sudsakorn Sor Klinmee by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Vahid Roshani by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Carl N'Diaye by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Miles Simson by decision.
Singmanee Kaewsamrit defeated Sudsakorn Sor Klinmee by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Miguel Araya by knockout in round 1.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Alex Oller by decision.
Sudsakorn Sor Klinmee defeated Matthew Richardson by decision.
Nayanesh Ayman defeated Dejrit Poptheeratham by knockout in round 3.
Sasha Moisa defeated Saensatharn PK Saenchai by knockout in round 1.
Saensatharn PK Saenchai defeated David Mccarthy by knockout in round 2.
Saensatharn PK Saenchai defeated Ruslan Ataev by knockout in round 2.
Saensatharn PK Saenchai defeated Hosein Nasiri by knockout in round 1.
Saensatharn PK Saenchai defeated Naimjon Tuhtaboyev by decision.
Saensatharn PK Saenchai defeated Fabian Hundt by decision.
Saensatharn PK Saenchai defeated Long Sovandoeun by knockout in round 1.
Saensatharn PK Saenchai defeated Walid Otmane by decision.
Saensatharn PK Saenchai defeated Andi Uustalu by knockout in round 2.
Saensatharn PK Saenchai defeated Mohammad Hossein Doroudian by knockout in round 2.
Nicolas Mendes defeated Saensatharn PK Saenchai by knockout.
Saensatharn PK Saenchai defeated Herbert Kinscher by knockout in round 1.
Saensatharn PK Saenchai defeated Pascal Schroth by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Evgenii Afansev by knockout in round 2.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Mohammad Doroudian by decision.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Mohammad Karimishargh by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Thiago Teixieia by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Simon Maait by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Mohammad Hossein Doroudian by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Tun Min Latt by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Will Chope by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Emerson Bento by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Aboofazel Goodarzi by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Shahram Delavar by decision.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Cyrus Washington by decision.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Florian Breau by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Shokhruz Ortikov by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Elad Suman by decision.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Nicolas Mendes by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Thomas Carpenter by technical knockout in round 2.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Mikhail Vetrila by knockout in round 2.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Luis Paulo Terra by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Daniel Kerr by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Nikolay Gussev by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Abolfazl Mehrazaran by decision.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Arvin Mehboudi by knockout in round 1.
Tengnueng Sitjaesairoong defeated Corey Beldon by technical knockout in round 1.
Fahmongkol Sor Jor Dangrayong defeated Alessio D'Angelo by technical knockout in round 1.
Fahmongkol Sor Jor Dangrayong defeated Jerson Constantino by decision.
Fahmongkol Sor Jor Dangrayong defeated Ruslan Kushnirenko by knockout in round 2.
Armin Pumpanmuang defeated Ibrahim Chiahou by technical knockout in round 1.
Wanmechai Menayothin defeated Armin Pumpanmuang by knockout in round 2.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Hugo Nunes by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Parmit Grover by knockout in round 1.
Fabio Reis defeated Iquezang Kor Rungthanakeat by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated José Neto by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Vung Noy by knockout.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Daniel Manzoni by knockout in round 2.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Sliman Zegnoun by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Gladstone Martin Allen by knockout in round 2.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Alex Oller by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Vladimir Shuliak by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Omar Mahir by knockout in round 2.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Arthur Dutourne by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Pich Seha by decision.
Iquezang Kor Rungthanakeat defeated Batyr Ruskorgoloev by decision.
Suksurin Kiatoyongyut defeated Florian Breau by decision.
Kaew Fairtex defeated Enkhamar Batbayar by technical knockout in round 2.
Anvar Boynazarov defeated Ngokun Saiyok Muaythaigym by technical knockout in round 2.
Kemarat Sitjapae defeated Mathias Gallo Cassarino by decision.
Prom Samnang defeated Thomas Carpenter by knockout in round 1.
Bernueng Topkingboxing defeated Chaz Mulkey by decision.
José Neto WIN Decision
Sean Kearney
José Neto defeated Sean Kearney by decision.
Petchtanong Petchfergus defeated Angelo Veniero by decision.
Saenchai PK Saenchai defeated Adem Kabak by decision.
PTT ApichatFarm defeated Chalamdam TBM.Gym by knockout in round 1.
Worajaklek Kiatchatchai defeated Mohammad Mahdi by knockout in round 1.
Nong-O Chor.Hapayak defeated Kevin Pereira by knockout in round 2.
Kiewpetch Kiatpraison defeated Bastian Angulo by knockout in round 3.
Lion Wor.Pailin defeated Abolfazl Mehrazaran by knockout in round 3.
Verow Vor.Rujirawong defeated Nongbew Thepsutin by knockout in round 1.
Younes Benali defeated Fahlikit MaddedMuayThai by knockout in round 2.
Klasuek Sitjakla defeated Tophik Abdullaev by knockout in round 3.
Saenchai PK Saenchai defeated Mohammad Barghi by decision.
Worajaklek Kiatchatchai defeated Kittisak Sitchangpao by technical knockout in round 1.
PTT ApichartFarm defeated George Ferreira by technical knockout in round 1.
Fahsai Or.Yuttachai defeated Vero Vor.Rujirawong by decision.
Kiewpetch Kiatpraison defeated Mohamed Taoufyq by decision.
Tengnueng TomNakhonSawan defeated Abolfazl Gholi Zadeh by technical knockout in round 1.
Nong-O Chor.Hapayak defeated Mohammad Khalil by decision.
Busan PrasathinPhimai defeated Bashir Mazreavi by knockout in round 1.
Petchtaweechai Jor.Chaiwat defeated Ayoub Nouri by knockout in round 2.
Saensak Phimaipongsatorn defeated Deniz Romed Bayram by decision.
Singkaw ChalamsuekMuayThai defeated Petchniyom Lukporphayasua by decision.
Zhang Jitao defeated YodIQ SingRotary by knockout in round 2.
Jack Cooper defeated MuenAkom Sitjaytim by decision.
Zaw Aye See defeated Jaknarai Lukmuangpetch by decision.
Detsongwut Sit-Dr.Chanchai defeated Petchnarin SathianMuayThaiGym by decision.
Babak Salimi defeated Pichitchai Por.Panyawat by technical knockout in round 2.
Thet Oo Kyaw defeated Mohsen Taheri by knockout in round 1.
Worajaklek Kiatchatchai defeated Saknarong PhayonPonlamai by decision.
Klasuek Sor.Rattanapon defeated Chaiburi Luksingnamchai by decision.
Chanachai Chor.ChanaMuayThai defeated Sipsongpanna Kiatwinai by decision.
Tongchai Petchrungruang defeated Petchpakmai Chor.ChanaMuayThai by decision.
Yodtewin Mor.RajabhatMubanChomBueng draw Chalamdam TBM.Gym.
Samurai SiOpal defeated Petchtawan Kiatmuangprang by knockout in round 2.
Giordana Stella defeated Guanyu Sangmorakot by knockout in round 1.
Samurai Seeopal defeated Petchtawan Kiatmuangprang by knockout in round 2.
PetchEk PacharaGym defeated Muangsap Kiatsongrit by decision.
Raknarong Chor.Narongsak defeated Busan PrasithinPhimai by technical knockout in round 2.
Yodsaenchai NayokAthasala defeated Kittisak Sitchangpao by technical knockout in round 2.
Chalamsuek SorKor.Lektaweewattana defeated PetchBurapha Kiat5Gor by decision.
Taweechai Sor.Prasopchok defeated KongPathum Wor.Wannimit by knockout in round 2.
ChaAudLek FamilyMuayThai defeated Mongkolpetch Sor.Jitsanongchat by knockout in round 1.
Phayasing Sor.Sommit defeated Cindy Silvestre by decision.
Worajaklek Kiatchatchai defeated Sipsongpanna Kiatwinai by knockout in round 2.
Chalamdam TBM.Gym draw Samurai SiOpal.
George Ferreira defeated Zhang Jitao by decision.
Saensak Phimaipongsatorn defeated Jack Cooper by decision.
Kevin Campos Pereira defeated Gaichon Petchsaengthong by technical knockout in round 2.
Rasising AyothayaFightGym defeated Saendet Sor.Sujitra by knockout in round 2.
Mohammad Barghi defeated Petchbandon Sitjaosingthong by knockout in round 1.